Telefons: +371 29128400
E-pasts: info@introskip.com

Google Adwords

Google Adwords reklāma ir viens no interneta mārketinga paveidiem, kā arī viens no efektīvākajiem reklāmas veidiem šobrīd tirgū.  Tās efektivitāte balstās uz milzīgu apjoma datu (Google meklētājs, Gmail, YouTube u.c. Google pakalpojumi) analīzi, kas ir pa spēkam tikai tāda mēroga korporācijai kā Google. Šis reklāmas lauks ir tik apjomīgs, ka būtu uzskatāms par atsevišķu zinātni.

Google Adwords tekstuālā reklāma ir 4 reklāmas rindiņas, kas spēj pārvērst naudā jebkuru preci jebkurā valstī.  Reklāma būtībā ir izcelts Google meklējuma rezultāts, kas tiek piedāvāts lietotājam tieši tad, kad viņš internetā meklē konkrētus produktus vai pakalpojumus. Reklāma var tikt parādīta Google meklēšanas tīklā un tā partnervietnēs, tikai mobilās ierīcēs vai visur. Izmantojot Google pakalpojumu, jāmaksā tikai tad, kad lietotājs noklikšķina uz reklāmu.

Neatkarīgi no budžeta lieluma, jebkurš uzņēmums var sasniegt jaunus klientus un attīstīt savu biznesu izmantojot AdWords. Var iestatīt dažādus filtrus, kur, kam, kādā valodā reklāma tiks rādīta,  sev pieņemamu budžetu (nav prasību par minimālajiem tēriņiem) un vienkārši novērtēt savas reklāmas ietekmi.

Google AdWords reklāmas ieguvumi:

1) Ātri rezultāti – reklāma redzama mērķauditorijai jau pēc neilga mirkļa un mājas lapā nekavējoties vērojams apmeklējuma pieaugums, atbilstoši uzreiz parādās interese par uzņēmuma piedāvājumu;

2) Precīzi mērķētas reklāmas – reklāmas parādās tikai uz interesējošiem atslēgvārdiem.  Atslēgvārdu skaits nav ierobežots, tomēr tiem jābūt pietiekoši pieprasītiem meklēšanas laukā, lai reklāma tiktu parādīta;

3) Ģeogrāfiski precīza darbība – reklāmas var rādīt precīzi tajās vietās (valsts, pilsēta, rādiuss), kur darbojas konkrētais bizness;

4) Izmaksu kontrole – reklāmas budžetu var noteikt katrai dienai vai periodam;

5) Reklāmas efektivitātes kontrole – var skatīt katras Google reklāmas statistiku pa dienām vai periodu, uzstādīt vairākas versijas, uzlabot un atstāt efektīvākās.

Google Adwords iespējas

Google AdWords reklāmas rezultāti  un maksa lielā mērā ir atkarīga no lapas, kurā nonāks potenciālais klients - t.s. piezemēšanās lapas.  Svarīgi, lai reklāma novadītu apmeklētāju tieši uz reklamējamo produktu vai pakalpojumu. Jo atbilstošāka reklāma un lapas saturs konkrētam meklējumam, jo lielāka iespēja konverēt apmeklētāju par pircēju.

Strādājot bargas konkurences apstākļos, ir svarīgi virzīt savu zīmolu ilgtermiņā. Pat ja tieši tiek meklēts konkurentu zīmoli un ar tiem saistītie pakalpojumi, gudri veidota reklāmgrupa spēs iegūt daļu no konkurentam domātās plūsmas. Atbilstoši  tai parādās papildus iespēja konvertēt apmeklētāju par pircēju.

Google Adwords nodrošinātais mājas lapu apmeklējums ļauj augt mājas lapas dabiskajiem rezultātiem, kas lavīnveidīgi nodrošina vēl plašāku apmeklējumu. Tas savukārt var nodrošināt mājas lapas kritisko apmeklējumu masu, lai dominētu meklēšanas laukā.

Google Adwords izmantošana Latvijā

Latvijā  informācijas meklēšanas tirgū internetā ar 97% dominē Google. Tā ir apmeklētākā interneta vietne Latvijā.

Neskatoties uz milzīgajām Google AdWords iespējām Latvijā to izmanto salīdzinoši maz uzņēmumu. Mūsu rīcībā nav konkrētu datu, bet mazticams, ka šis skaitlis ir lielāks pat par 0,1% no kopīgā aktīvo uzņēmumu skaita.

Google Adwords pakalpojuma konkurence internetā

Uzņēmējdarbības sfēru, kurās ir ievērojami spēcīga konkurence izmantojot Google Adwords, ir nedaudz - īstermiņa naudas aizdošana, autoskolas, tulkojumi, juridiskie pakalpojumi, zobārstniecība u.c .. Faktiski, nelietojot Google AdWords uzņēmums nostāda sevi ievērojami nevienlīdzīgās pozīcijās ar konkurentiem un tas ir vienīgais veids, kā ielauzties šajā tirgū. Aizvien eksistē populāras uzņēmējdarbības sfēras, kurās Google AdWords nesaprotamu iemeslu pēc nelieto pilnīgi neviens uzņēmums.

Nepieciešamais ieguldījumu apjoms

Investīciju apmēru nosaka visu interesējošo atslēgvārdu daudzums un maksa par tiem. Jāņem vērā, ka Google AdWords reklāmas kampaņas investīcijas augstas konkurences apstākļos mērāmas ar vairākiem simtiem latu mēnesī.

 Kampaņas izveidi, monitoringu un apkalpošanu IntroSkip sniedz kā atsevišķu pakalpojumu, kura cena nosakāma individuāli. AdWords reklāmas sistēma ir ļoti dinamiska. Lai  reklāmas strādātu maksimāli efektīvi, IntroSkip regulāri seko kampaņas rādītājiem un ievieš nepieciešamās korekcijas.

Šobrīd IntroSkip kopīgais klientu Google AdWords apkalpojamais budžets pārsniedz EUR 10000.

Uzdot jautājumu

Paldies par jautājumu!

Mēs drīz atbildēsim.

Pieprasīt konsultāciju

Paldies par jautājumu!

Mēs drīz atbildēsim.